Opis działania serwisu mOpieka.pl


Celem projektu jest udostępnienie użytkownikom smartfonów, tabletów i innych urządzeń aplikacji mobilnej umożliwiającej automatyczny i zdalny nadzór nad osobami starszymi i potrzebującymi opieki.

Opiekun

Responsive image

Podopieczny

Responsive image

E-usługa kierowana jest do osób, które chciałyby sprawować lepszą, bardziej skuteczną opiekę nad bliskimi, taką, która zapewnia podopiecznym wyższy poziom bezpieczeństwa, ale ze względu na ograniczone środki finansowe, bądź ze względu na brak możliwości technicznych, nie mogą zapewnić podopiecznym takiej usługi.
E-usługa kierowana jest głównie do osób, które są aktywne zawodowo i jednocześnie opiekują się swoimi rodzicami, dziadkami, innymi krewnymi lub znajomymi, którzy ze względów zdrowotnych wymagają nadzoru, kontroli i opieki.

Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom aplikacji Opiekun ma możliwość m.in.:
  • kontrolowania lokalizacji swojego podopiecznego,
  • może uzyskiwać od podopiecznego potwierdzenie wykonania wcześniej określonych zadań, np. zażycia leków.
  • dzięki dostępowi do mikrofonu i kamery zamontowanej w smartfonie lub tablecie możliwy jest zdalny monitoring (ta funkcja wymaga zgody na aktywację od podopiecznego i jest uzależniona od specyfikacji technicznej urządzenia końcowego).
  • Podopieczny może wezwać pomoc za naciśnięciem jednego przycisku
  • wypełnić zaplanowany przez opiekuna plan zadań.
  • jednym z elementów jest obsługa przez aplikację zdarzeń takich jak upadek podopiecznego odczytywany z systemu za pomocą akcelerometru.

Aplikacja jest konfigurowalna w zależności od potrzeb użytkownika, zarówno po stronie opiekuna, jak i podopiecznego. Konfiguracja konta w serwisie mOpieka.pl i aplikacji nadzorującej podopiecznego odbywa się za pośrednictwem prostego i intuicyjnego interfejsu. Aplikacja umożliwia opiekę nad wieloma podopiecznymi, a każdy podopieczny może skonfigurować do 10 urządzeń mobilnych.

Opiekun

Podopieczny

Podłączanie urządzeń


Filmy pokazujace działanie mOpieka.pl

Alarm

Automatyczne połączenie z podglądem.Instrukcja w PDF

Instrukcja

Za pomocą panelu w mOpieka.pl możliwa jest kontrola połączeń pomiędzy aplikacjami a kontem.
Po zakupieniu abonamnetu dla Podopiecznego Użytkownik może korzystać z aplikacji przez wykupiony okres usługi z dostępem do pełnej jej funkcjonalności.
Do jednego konta można podłączyć trzy aplikacje opiekunów i dziesięć aplikacji podopiecznego.
Pobrana na telefon aplikacja rozpoznaje aktualne położenie użytkownika i na bieżąco rejestruje w serwisie mOpieka.pl lokalizację podopiecznego.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych algorytmów geolokalizacji i śledzenia położenia urządzenia wraz z konfiguracją na koncie możliwy jest automatyczny nadzór nad podopiecznym. Aplikacja jest również zintegrowana z kontem użytkownika na portalu społecznościowym Facebook, za pomocą których można wysyłać komunikaty do opiekuna.
Kanał ten jest traktowany jako dodatkowy kanał bezpieczeństwa w przypadku braku możliwości skontaktowania się z aplikacją opiekuna.
Dodatkowo drogą mailowa lub notyfikacją mobilną opiekun otrzymuje powiadomienia i zestawienia usług.
Materiały dodatkowe informacyjne:

Ulotka informacyjna (PDF):
Strona 1
Strona 2

Reklamy prasowe:

Gazeta Wyborcza:
Strona 1
Newsweek:
Strona 1
Fakt:
Strona 1